8 Mart Dünya Emekci Kadınlar Günü Didim’de Kutlandı

8 Mart Dünya Emekci Kadınlar Günü Didim’de Kutlandı.

 

8 Mart Dünya Emekci Kadınlar Günü Didim’de Kutlandı, Kent meydanında toplanan Didim Kadın Platformu ile Didim Kibele Kadın Derneği ortaklaşa bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Pandemi sebebi ile yürüyüşe izin verilmedi. Fakat kent meydanında toplanılmasına izin alındı.

Konuşmalar yapıldı, 8 Mart’ın kadınlar için birlik, mücadele ve dayanışma günü olduğunu vurgulanarak şu ifadelere yer verildi; “8 Martlar kadının örgütlenme ve eşit yaşam hakkı için mücadele günlerinin simgesidir. 8 Martlar dünyanın her yerinde her şehrinde kadının kadının özgürleşme, örgütlenme ve dayanışma günüdür. Kadınların erkeklerle eşit olduğu, siyasal kültürel, ekonomik ve sosyal anlamda özgürlüklerini ele alabildikleri. Tacize tecavüze, şiddete ve hayatlarının kast edilmesine hayır diyebildikleri bir dünya özlemiyle buradayız. Kadın kimliğine sahip çıkan ve mücadelesine sahip çıkan kadınlar bu mücadeleyi kazanacaktır” ifadelerine yer verildi.
Basın açıklaması sonrasında sloganlar atıldı. Çalan müziğe eşlik ettiler. Müzik eşliğinde oyunlar oynayan kadınlar 8 Mart’ı kutladı.

 

 Didim’de 8 Mart Dünya Emekci Kadınlar Günü

Kutlamalardan Görüntüler.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.