Akbükte Gün Batımı

Akbükün güzel doğasından gün batımı
Akbükün güzel doğasından gün batımı
Akbük’ün güzel doğasından gün batımı

Akbük Koyu ve Akbük’ te Gün Batımı;

Akbük, Didim ilçe merkezine 23 km, Aydın il merkezine 106 km uzaklıktadır.  

Akbük, Ekonomisi balıkçılık ve turizme dayalıdır. 1 adet mavi bayraklı plajı vardır. Didim’e göre daha tepelik ve yüksek olduğu gibi, orman alanı ve yeşilliği daha fazladır. Akbük koyu, doğal liman özelliğine sahiptir. Akbük Koyun da yat turizmi’ de yapılmaktadır. Akbük koyu balıkçılık için adeta bir cennettir. Balığı bol ve çeşitlidir. Hafta sonu olta balıkçılığı için de son derece uygundur. Akbük koyu çok sayıda otel ve pansiyonun yanı sıra, dev yazlık siteler, kooperatiflerle çevrilmiştir. Emlak ve inşaat sektörü son derece canlıdır.

Akbük’te Akşam Manzaraları;

Akbük  koyu sahilinde Çay bahçeleri, Barlar, Ailece güzel ve Leziz Ege yemekleri, mezeleri yanı sıra İtalyan, Çin mutfağı gibi değişik alternatiflerde bulabilirsiniz. Akşam üzeri Akbük limanda gezerken teknelerin koydaki sıralanması güzel bir görüntü oluşturduğu gibi önlerinde açılan balık ekmek tezgahlarındaki balık kokularına dayanamayarak bir balık ekmek yerken veya Çay bahçesinde çayınızı içerken resimlerde gördüğünüz muhteşem gün batımı manzarasına karşı günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Akbük koyu 11 km’ lik bir sahil şeridine sahiptir. Saplı ada, Sahte cennet, Kazıklı Koyu belli başlı yerleşim yerleridir.

Bu eşsiz güzelliğin karşısında bu bölgede yazlık sahibi olamak isteyenler Akbükte Satılık Daire,  Akbükte Satılık Villa veya Akbükte Satılık Arsa alternatiflerini değerlendiriyorlar.

       Akbük Günbatımı (5)Akbük Günbatımı (3)

           Yemek ve çaydan sonra güzel bir Fayton gezisi yapabilirsiniz.

      Akbük Günbatımı (7)Akbük Günbatımı (6)

Her Türlü Gayrimenkul ihtiyaçlarınız da 

DİDİM ÜNSAL EMLAK ayrıcalığını yaşayın.

Didim ve Akbük çevresi hakkında merak ettikleriniz için www.didiminfo.com sayfamızı ziyaret ediniz.

Hizmetimize Güvendiniz, Güveninizle ÜNSAL‘ dık


İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.