Akbükte Gün Batımı

Akbükün güzel doğasından gün batımı
Akbükün güzel doğasından gün batımı

Akbük, Didim ilçe merkezine 23 km, Aydın il merkezine 106 km uzaklıktadır.  

Akbük koyu 11 km’lik bir sahil şeridine sahiptir. Saplı ada, Sahte cennet, Kazıklı Koyu belli başlı yerleşim yerleridir.

Akbük, Ekonomisi balıkçılık ve turizme dayalıdır. 1 adet mavi bayraklı plajı vardır. Didim’e göre daha tepelik ve yüksek olduğu gibi, orman alanı ve yeşilliği daha fazladır. Akbük koyu, doğal liman özelliğine sahiptir. Civarında yat turizmi yapılmaktadır.Akbük körfezi balıkçılık için adeta bir cennettir. Balığı bol ve çeşitlidir. Hafta sonu olta balıkçılığı için de son derece uygundur. Akbük çok sayıda otel ve pansiyonun yanı sıra, dev yazlık siteler, kooperatiflerle çevrilmiştir. Emlak ve inşaat sektörü son derece canlıdır.

Akbük Günbatımı (2)

Akbük Günbatımı (4)

Akbük  sahilinde Çay bahçeleri, Barlar, Ailece güzel ve Lezis ege yemekleri, mezeleri yanısıra İtalyan, Çin mutfağı gibi değişik alternatiflerde bulabilirsiniz. Akşam üzeri Akbük limanda gezerken teknelerin koydaki sıralanması güzel bir görüntü oluşturduğu gibi önlerinde açılan balık ekmak tezgahlarındaki balık kokularına dayanamayarak bir balık ekmek yerken veya Çay bahçesinde çayınızı içerken resimlerde gördüğünüz muhteşem gün batımı manzarasına karşı günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Bu eşsiz güzelliğin karşısında bu bölgede yazlık sahibi olamak isteyenler Akbükte Satılık Daire,  Akbükte Satılık Villa veya Akbükte Satılık Arsa alternatiflerini değerlendiriyorlar.

Akbük Günbatımı (5)       Akbük Günbatımı (3)

           Yemek ve çaydan sonra güzel bir Fayton gezisi yapabilirsiniz.

Akbük Günbatımı (7)      Akbük Günbatımı (6)

Her Türlü Gayrimenkul ihtiyaçlarınız da 

DİDİM ÜNSAL EMLAK ayrıcalığını yaşayın.

Didim ve Akbük çevresi hakkında merak ettikleriniz için www.unsalemlak.net sayfamızı ziyaret ediniz.

Hizmetimize Güvendik, 

Güveninizle ÜNSAL‘ dık


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.