Altınkumun Bu Güzelliğine Sahip Çıkalım

Altınkumun Bu Güzelliğine Sahip Çıkalım

Altınkumun Bu Güzelliğine Sahip Çıkalım; Didim’in kataloglara giren halk plajı Altınkum Didim Belediyesi ekipleri tarafından her gün elenip temizlenip düzenlenerek halkın hizmetine hazır hale getirilir, Doğa’ya ve Çevre’ ye önem verenler bu düzenlemeye sahip çıkılmasını istediler.
Denizden gelen kendi kumuna sahip olduğu için adına Altınkum denilen ve Ege kıyılarının en güzel plajlarından birisi olan bu plajda yapılan çalışmalar sonunda sahilde kumdan çıkarılan sigara izmariti ve içecek kapaklarının her tarafa atılması bu manzarayı görenleri çok üzdü. Başta Didim’liler olmak üzere gelecek olan misafirlerin bu atıklarını kumsalda bırakmamalarını istediler. En güzel temizlik kirletmemektir sloganını örnek alarak sigara  izmariti ve kapakları kuma gömmenin temizlik olmadığını ve deve kuşu misali gibi olduğunu bir kez daha hatırlattılar.

Bazıları daha ileri giderek içtikleri içki şişelerini kırarak kumlara atmaları, Başkalarını düşünmeden yapılan bu duyarsızlıktan dolayı plajlarda cam kesik kazaları yaşanmaktadır. İnsanlık için daha duyarlı olmaları gerektiklerini de hatırlattılar.

Tekrar tatile geldiğinizde aynı güzellikleri görmek istiyorsanız Lütfen bulduğunuz gibi bırakın.

 


2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Didime Kış mı Geldi? - didiminfo.com
  2. Corona Virüs Nedeni İle Didim, Akbük'te Hayalet Kasaba Oldu - didiminfo.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.