Cumhuriyet Kadınlarından Muhteşem Konser


Cumhuriyet Kadınlarından Muhteşem Konser

Cumhuriyet Kadınlarından Muhteşem Konser; Cumhuriyet Kadınları Derneği Didim şubesi kadınlar korosu ‘Geçmişten Günümüze Kadın Bestekarlar ve Kadın Ağzı Türküler’ konseri 7 Nisan Pazar günü akşamı Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde Şef Sevinç Türker yönetiminde bir konser gerçekleştirdi.

Sunuculuğunu Sevil Yılmaz’ın, Şefliğini Sevinç Türker yapacağı konser öncesinde açılış konuşması yapan dernek başkanı Selma Özöğretmen Cumhuriyet Kadınlar Derneğinin kuruluş amacını ve çalışmalarını ve bundan sonra yapacakları çalışmaları anlattı.

Kadına yönelik şiddetin ve kadının sosyal haklarının gasp edildiği sürece derneğin bunlarla kararlılıkla mücadelesini sürdüreceğini belirtti.


Didim Belediyesi desteğiyle gerçekleşen 2 bölümden oluşan konserde 24 parça seslendirildi. Konserde 17 Koro elemanı sahne aldı. Tümü kadın bestekarların eserlerinden oluşan repertuvarın ilk türküsünü ellerinde bayraklarla söyleyen koro konser boyunca bir çok türküyü de seyircilerle birlikte söyledi.

Konser boyunca Kemanlarda Timur Yarmacı, Emel Berik- Kanunda Timur Sarıca Murat Gürsel- Udlarda Zafer Oytun-Bağlamalarda Ercan Kılkıl, Ragıp Yüksel- Akordeon Ertuğrul Sonal-Org Mustafa Sevindik koroya eşlik etti.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.