Didim, Akbük’ te Bayram Tatili Yoğunluğu Başladı.

Didim, Akbük’ te Bayram Tatili Yoğunluğu Başladı.

Ege’nin İncisi Aydın Didim, Akbük Sahil kasabasında 9 günlük bayram tatili yoğunluğu başladı. İlçe merkezinde araç yoğunluğu ve insan yoğunluğu arttı. Trafikte aksamaların yaşandığı da gözlendi. Trafik ışıklarındaki yoğunluk artınca trafik ekipleri devreye girdi. İlçede turizmin kalbi olarak bilinen ve aldını kumunun renginden alan “Altınkum” plajı, yaklaşık 2 km uzunluğundaki sahiliyle yerli ve yabancı turistlerin gözdesi konumunda… 25 bin m2 büyüklüğündeki plaj, havadan yapılan çekimlerde renkli görüntüler yansıttı. Plajın yer yer tamamını kaplayan şemsiyelerin sıralanmış görüntüsü ise plaja ayrı bir renk katıyor.

İlçede 42 dereceyi bulan sıcaklık sebebiyle sıcaktan bunalanların denize girerek serinledikleri görüldü. 9 günlük bayram tatilinin açıklanmasının ardından gerek yurt içi gerekse yurt dışından tatilcilerin Didim, Akbük, Mavişehir’de yoğunluğun arttığı pansiyon, otel ve günlük kiralık dairelerin tamamının dolduğu hatta Orman kampında çadır yerlerinin bile dolduğu gözlendi. Didim’de emlakçı telefonları sadece kiralık daire varmı? Sorusuna cevap veriyor.

 

PANDEMİ MAĞDURİYETİ BIKTIRDI;

İlçeye gelen yerli ve yabancı tatilciler, 2 yıldır pandemi korkusu ile özlem duyduğumuz tatilimizi yapacağımız için mutluyuz diyorlar. Özellikle yurt dışındaki gurbetçi vatandaşlarımız hem memleket hasretlerini hem de tatil hasretlerini doya doya giderecekleri için çok mutlular.

Herkese iyi bir tatil geçirmelerini diliyoruz. Deniz de, Trafikte, sabır hoş görü içerisinde mutlu kurban bayramı ve yaz tatili diliyoruz herkese.

İyi Bayramlar.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.