Didim Belediyesinden Çocuklara Sürpriz

Didim Belediyesinden Çocuklara Sürpriz.

Didim Belediyesinden Çocuklara Sürpriz, Covid 19 nedeni ile tüm yurtta uygulanan 0-20 yaş ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasakları devam ediyor.  18 Mayıs’ta yapılan kabine toplantısı sonrasında 20 yaş altı gençler için sokağa çıkma izninin olduğu gün ve saatler şu şekilde uygulanacak. 14 yaş ve altı: 20 Mayıs 2020 Çarşamba saat 11:00-15:00 arası, 15-20 yaş arası: 22 Mayıs 2020 Cuma günü saat 11:00-15:00 arası.

20 Mayıs 2020 de 0- 14 yaş altı sokağa çıkma izni vardı. Bu sebeple Didim Belediyesi Çocuklara sürpriz olarak kent meydanında pamuk şeker ve boyama kitabı dağıttı. Hediyelerini alan çocuklar Didim Kent Meydanın’da Bisikletlerini sürdüler, Paten kaydılar. Özgürlüklerinin tadını çıkardılar. Fakat son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması sebebi ile uzun süre sokakta kalamadılar. Bu yasaklar devam ederse izin saatlerini büyükleri akşam serin saatlere alırlar diye umut ediyorlar.

Temennimiz bu salgın hastalığın kısa sürede son bulmasıdır. Herkes özgürlüğüne kavuşsun hayat normale dönsün.

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın bu jesti çocukları mutlu etti hem özgürlük hem sürpriz çocukların yüzlerinin gülmesini sağladı. Onlar Türkiye’nin geleceği, Geleceğimizin yüzü gülüyorsa bizlerde geleceğe umutla bakıyoruz demektir.

Sağlıklı Günlerde Görüşmek Üzere Hoşca Kalın.

 


İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.