Didim Bifeste Hazırlanıyor

Didim Bifeste Hazırlanıyor

Didim Poseidon Bisiklet Derneği (DİPOBİS), 26-28 Ekim tarihlerinde Didim Belediyesi işbirliği ile yapacakları Didim BİFEST hazırlıklarına başladı.
Festivale ilişkin olarak özel formaların hazırlanacağı festivale katılmak isteyenlerin bilgisayar üzerinden başvurular kabul etmeye başlandı Kayıt olmak isteyenlerin https://dipobis.org sitesinden başvuru formları doldurmaları gerekiyor.

Festivalin ilk günü (26 Ekim 2018 Cuma) misafirlerin karşılanıp konaklama yerlerine yönlendirilmesi ve kesin kayıtların yapılmasıyla başlanacak. Festival boyunca su, yemek ve orman kampındaki konaklamalar Didim Belediyesi‘nin katkılarıyla ücretsiz olarak sağlanacak.
İkinci gün (27 Ekim 2018) orman kampında topluca yapılacak kahvaltının ardından Didim Cumhuriyet meydanında toplanılacak. 46 km lik turun başlangıcı burada verilecek. Varış noktası olan Milet antik kentinde verilecek öğle yemeğinin ardından ören yeri gezisi yapılıp katılımcılara Milet hakkında bilgiler verilecek. Dönüşte Varış noktası Orman kampında tur sona erecek. Akşam yemeği orman kampında verilecektir. Yemeğin ardından kamp ateşinin yakılması ve eğlenceler de burada yapılacak.
Festivalin son günü orman kampında verilecek kahvaltının ardından kent meydanında toplanılacak. 68 km lik turun başlangıcı buradan verilecektir. Altınkum‘dan geçecek olan rotamız Akbük‘te verilecek öğle yemeğinin ardından tur yine orman kampında sona erecek. Ardından burada festivalin kapanışı gerçekleştirilecek.
Festival hakkında bilgi veren DİPOBİS Başkanı İbrahim Sümer ilkini gerçekleştirecekleri festivalin geleneksel olmasını umduklarını belirtti ve başvuruların başladığını, ilk olması nedeni ile uluslararası katılım beklemediklerini ancak çağrının ve festival duyurusunun Türkiye’deki tüm bisiklet dernekleri ve guruplarında paylaşılmaya başladığını, dolayısıyla çok sayıda gurubun ve katılmasını yanısıra bireysel bir çok katılımın olmasını da beklediklerini belirtti.

Didim Belediyesi işbirliği içinde yapılacak bu festival için kendilerine destek veren Belediye Başkanı Deniz Atabay’a teşekkür eden Başkan Sümer festival günlerinin turizm sezonun bittiği günlerde denk gelmesinin Didim’e katkısı olacağını umduğunu belirtti.
İlk sürüş gününde gün 46,7 km pedal basacakları, ikinci gün 39,7km gidip, dönüşte 28,5 km yol yapacaklarını belirtti ve mola yerlerinde tüm yeme içme masraflarının belediye tarafından karşılanacağını, ikinci gün Orman Kampında bir eğlence düzenleneceğini söyleyen Sümer, Didimli tüm bisiklet severleri festivale katılmaya davet etti. Festival için özel forma hazırladıklarını, bu formalardan almak isteyenlerin başvuru sırasında bedenleri ile ilgili bilgi vermeleri de istedi ve forma karşılığı olarak DİPOBİS’e bağış yapmalarının yeterli olacağını da sözlerine ekledi.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.