Didim Kapılarını Sanata Açmaya Devam Ediyor

Didim Kapılarını Sanata Açmaya Devam Ediyor

Komedi filmleri’nin aranan isimlerinden Umut Oğuz; Necmi Yapıcı, Nihan Yapıcı, Birgen Engin iki perdelik komedi oyunu ile Didim’e geliyor.
EMR Organizasyon tarafından organize edilen “Ormantik Komedi” adlı komedi oyunu, 11 Ekim Cuma günü saat 20.30’da Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde sergilenecek.

Oyunun Özeti;

Ercan-Kamuran ve Nuri-Yasemin çiftleri yıllardır görüşen yakın arkadaşlardır. Ercan ve Kamuran sudan bir sebep yüzünden boşanmanın eşiğine gelince Nuri ve Yasemin hemen devreye girerek onları barıştırma planı yaparlar. Arkadaşlarını her zaman gidip çadır kurdukları kamp alanına götürecekler ve orada doğayla baş başa, teknolojiden uzak bir ortamda barışmalarını sağlayacaklardır. Ama olaylar öyle bir gelişir ki Yasemin ve Nuri’nin de arası bozulur. Mahsur kaldıkları kamp alanında çadırları ayırıp, erzakları paylaşıp, ortaya da sınır çizerler. Kadınlar ve erkekler ayrı çadırlarda güç ve ego savaşına girerek yardım gelmesini beklerler.

Bu süreçte gelişen durum komiklikleri ve eğlenceli didişmelerle birlikte karakterler kendileriyle de yüzleşip, ortamın da etkisiyle hatalarını ve isteklerini keşfederler. Hayatımızın her anını tadına vararak, farkındalıkla yaşamak yerine çoğunlukla boşa zaman harcayarak geçirdiğimiz bu dünyada, kafamızı, elimizi meşgul eden teknolojik aletler ve asosyalleştiren sosyal medya yüzünden kaçımız birbirimizi gerçekten görüp, duyabiliyoruz ki Çiftler baş başa kalmak istediklerinde ne kadar uzaklaşabiliyor telefonlarından, instagramdan ve facebooktan Günün kaç dakikası göz göze bakışarak sohbet edebiliyoruz sevdiklerimizle, dostlarımızla Her şey bir anda elimizden alınsa nelerin yeniden farkına varabilirdik? İşte tüm bunları sorgulamak için yola çıktığımız “Ormantik Komedi” oyunumuzla seyirciyi kendi halleriyle yüzleştirerek güldürmek, düşündürmek ve farkındalık sağlamak amacındayız.

Didim’ liler Tiyatroya olan ilgisini her zaman gösteriyor. Bu oyuna da gereken ilgiyi göstereceklerinden eminiz.


İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.