DİDİM Nihayet Amfi Tiyatrosuna Kavuşuyor.

DİDİM Nihayet Amfi Tiyatrosuna Kavuşuyor.

 

Didim Amfi Tiyatrosuna Kavuşuyor. Didim Belediyesi tarafından Çamlık Mahallesi’nde 2790 Ada 1 Parsel üzerindeki 7 bin 253 metrekarelik alanda yapılacak olan Amfi tiyatro için ihaleye çıkıldı. Amfi Tiyatro yapım işi, açık ihale usulü ihale teklifi yayınladı. 29 Nisan 2021 günü saat 14.30’da yapıldı. Didim Belediye Meclis Salonunda gerçekleşecek ihalenin, 7 ayda (225 takvim günü) tamamlamak kaydı ile yeterlilik belgesi olan iş insanlarının ya da şirketlerin katılımıyla yapıldı.
2019 yerel seçimleri öncesinde 3 mega projeden biri olan ikinci koyda Amfi Tiyatro ihalesiyle ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, 4 bin kişilik bir amfi tiyatronun inşaatına başlayacaklarını belirterek, “Turizm kenti Didim’imize değer katacak olan amfi tiyatro projemiz de yine bakanlığımızın öngörüsüyle belediyemize tahsisi yapılmıştır. İkinci koy bölgesinde yapılacak olan amfi tiyatro, kaldırım seviyesinden bakıldığında sadece 1,5 metre bir yükseklik görülecek; yürürken deniz manzarası kesilmeyecek ve yeşil bir amfi tiyatro projesi olacak. 4 bin kişilik bir amfi tiyatro planlaması yaptık. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın mega projeleri arasında yerini alan ikinci koya amfi tiyatro projesi ihale sürecinin tamamlanmasının ardından start aldı. Çamlık Mahallesi 2790 ada 1 parseldeki 7253 m2’lik alanda yapılacak olan amfi tiyatro için amfi tiyatro betonarme inşaatının ardından elektrik ve mekanik tesisat işleri ve peyzaj çalışmalarına başlanacak. 4 bin kişilik planlanan amfi tiyatro yapımı için iş makineleri çalışmaya başladı.
Başkan Atabay, haftanın ilk iş gününde amfi tiyatro çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Atabay, Didim için yapmak istediği en güzel projelerden birinin startını verdiklerini kaydederek, projenin Didim turizmine, kültür, sanat ve eğlence yaşamına katkı koymasının amaçladığını dile getirdi.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.