Didim Su Altı ve Su Üstü Parkurları Safari Parkurları Belirlendi

Didim Su Altı ve Su Üstü Parkurları Safari Parkurları Belirlendi

Didim Su Altı ve Su Üstü Parkurları Safari Parkurları Belirlendi; 2019 yılı Su üstü ve Su altı faaliyetleri hakkında Nisan ayında yapılan Sportif Turizm Kurul toplantısında (Su üstü/ Su Altı Sporları) alınan 1 no’lu kararda Didim‘de bulunan 17 adet Su üstü ve 3 adet Su Altı Sporu parkurlarından 2018 yılı içerisinde 5 (beş) yıl süre ile tahsis edilen 9 (dokuz) adet Su Üstü Sporu Parkurları dışında kalanda kalan 8 (sekiz) adet Su Üstü ve 3 (üç) adet Su Altı Sporu Parkurları daha belirlendi. Yine Cip Safari ve ATV Safari koordinatları da karara bağlandı.
Su Üstü Sporları Parkur Alanları şunlar; Clup Tarhan Beach Otel 6nti önü 1 adet , Sağ-Tur Sitesi Yanı (Büyük Anadolu Didim Resort Otel Yanı) 1 adet, DSİ Koyu (Palm Wings Beach Resort Otel Onü) 1 adet, Venosa Beach Resort & Spa Otel önü 1 adet, Yeşilkent Sitesi Yanı 1 adet, Holiday Resort Hotel önü 1 adet, Caprice Thermal Palace Otel önü 1 adet ve Akbük Kumkent Sitesi önü 1 adet.
Aynı toplantıda Su Altı Sporları Parkur Alanı olarak da Aquasis De Luxe Resort&Spa Otel önü 1adet, 3.Koy Didim Beach Elegance Otel önü (Dalış Okulu) 1 adet ve 8 adette Su Altı Dalış Noktası belirlendi bunlarda Polis Akademisi koyu, Panayır adası çevresi ve batısındaki altın banklar, Bozbük Çamlık Mevkii, İsabel Kayası, Parlamenterler Sitesi açıkları ile tek ağaç burnu ve tek ağaç burnu bankosu.
Didim Kaymakamlığında yapılan 2019/2 sayılı İlçe Sportif Turizm Kurul Toplantısında alınan 1 nolu karara göre de; 2018 yılında Cip safari parkur alanı olarak ilan edilen “Kuş bakışı 3 km yükseklik ölçümleri ile başlangıcı Yeşilkent 200. sokaktan başlayıp Bozbük başlangıcı 37derece 20’52.00 Kazıklı Mevkii olarak belirtilen koordinatların 2019 yılı içinde parkur olarak kabul edilmesine karar verildi.
ATV Parkuru olarak ise aynı toplantının 2 no’lu kararında yine kuş bakışı 3 km yükseklikte ve başlangıç noktası Yeşilkent 200. sokak olan,Enlem 37 derece 23’73 K, Boylam 27derece 17’36.94 D, bitiş noktası Enlem 37 derece 23’57.1K,Boylam 27 derece 21’1.84 olarak belirlenen koordinatların ATV Safari Parkuru olarak kullanılmasına bu koordinatların Cip Safari ile kesişmeyecek şekilde programlandığı öğrenildi


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.