Didimde Denize Girilecek Koylardan Dalyana’ki Koyu

Didim Plajlarından dalyanaki koyu

‘Didimde Denize Girilecek Koylardan Dalyana’ki Koyu’

Didim’de Denize Girilecek koylardan; Dalyana’ki Koyu, didimde doğal bir liman konumunda çevresinde yer alan tesislerden pek azı ayakta kalsa da yaz aylarında denize girmek için gelen tatilcilerin araçlarını park ettikleri gölge alanlar mevcut. “Aracını ağaç gölgesine parkeden çoğu tatilcinin kendisini de güneşe vurduğu görülür. Buna rağmen şemsiyelerle gölgelenen’ler denizin dibine kadar yanaşıp sessizliğin ortasında denizden faydalanır, pikniğini yapar, dönüşe geçtiğinde ise çöplerini çevreye saçmadan çevreye saygılı bir şekilde toplar ve en yakındaki çöp konteynera atar” demek istiyoruz buraya gelen tatilciler için.

O yüzden buralara sizden başkalarının da ailesiyle gelip denize gireceğini düşünerekten ayrılırken plajlarımıza sahip çıkın, çöpünüzü orda bırakmayın

Didimde denize girilecek Dalyanaki Koyunun da bulunduğu köy hizmetleri Dinlenme tesisinin oralara nasıl gidilir ?

Araçları olanların asfalt yoldan kolaylıkla ulaşabilecekleri bu kocaman koyun aynı zamanda kış aylarında fırtınadan kaçan teknelerin sığındığı doğal bir liman olduğunu söylemek süpriz olmaz.

Dalgalara kapalı doğal yapısıyla teknelerini çeken gerek sivil gerek ise balıkçı tayfasının az ilerde dalgaları birbirine katan fırtınanın hissedilmediği Didimin doğal limanı görünümüne sahip.

Denizin dibine kadar inen yolu aracınızla takip edip burada piknik yapıp denize girilebilir.


İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.