Didimde Gaziler Günü Kutlandı

Didimde Gaziler Günü Kutlandı

Didim’de 19 Eylül Gaziler Günü olması nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.
Didim Kent Meydanı’nda düzenlenen törende Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, sırasıyla Didim Kaymakamlığı, Didim Garnizon komutanlığı, Didim belediyesi, Gaziler Derneği ve Türk Hava Kurumu Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk büstüne çelenk sundu.

Tören daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla sürdürüldü. Bugün dünyanın cennet köşelerinden biri olan vatan coğrafyamızda birlik, beraberlik, kardeşlik duygularımızla başı dik, onurlu, bağımsız olarak yaşıyoruz diyen Didim Anadolu Lisesi tarih öğretmeni Murat Bekler; “bu onurlu ve başı dik yaşayışımızı bayrak, vatan, millet ve yüce değerlerimiz uğruna tereddüt göstermeden canından vazgeçen aziz şehitlerimiz ve yine aynı değerler uğruna canını ortaya koyan değerli gazilerimize borçlu olduğumuzun bilgisi ve bilinci içerisindeyiz” ifadelerinde bulunup gazilere minnet borcu olduğunu belirtirken, Kıbrıs gazisi Hüseyin Ağgül de gazilik gününün tarihsel süreci hakkında bilgi vererek “ gaziliğin inanç bazında ne kadar yüce olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Devamlı yanımızda olan bütün kurum kuruluş ve halkımıza teşekkür ediyor. Gaziler gününü kutluyorum.” Şeklinde konuştu.
“ATATÜRK ANITININ AÇILI GERÇEKLEŞTİ”

Gaziler Günü kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan tören, daha sonra Didim Murrip Gaziler Derneği’nin önüne dikilen Atatürk anıtının açılışı ile devam etti. Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, belediye başkanı Deniz Atabay ve protokolden çok sayıda ismin katıldığı anıtın açılışında minik öğrenciler gelenleri Türk bayraklarıyla karşıladı. Gaziler Derneği başkanı Sefer Tatar’ın konuşmasının ardından açılış gerçekleştirildi.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.