Didimde Güneşli Hava Sahili Doldurdu

Didimde Güneşli Hava Sahili Doldurdu

Didimde Güneşli Hava Sahili Doldurdu; Didim’de hafta sonu sabah saatlerinden itibaren yüzünü gösteren güneşli havayı fırsat bilen Didimliler Altınkum Sahiline akın etti.

Yurdu etkisi altına almaya başlayan soğuk hava ve yağışlar birçok bölgede hayatı olumsuz yönde etkilerken, Didim‘de bu hafta sonu etkili olan güneşli hava vatandaşın yüzünü güldürdü. Sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar sahile akın etti.Didimde güneşli hava sayesinde Altınkum sahiline inenler, güneşli havanın tadını çıkardı. Sahil kenarlarında bulunan özel ve belediye ait kafe ve restoranlar dolarken, vatandaşlar deniz kenarında kahvaltı yaptı.

Termometrelerin öğle sıcaklığını 16 derece gösterdiği Didim’de sıcaklığın etkisini hisseden bazı vatandaşlar kısa kollu elbiselerle dikkat çekerken, bazı vatandaşlar da güneşli havanın tadını seyir tepelerinde denizi izlemekle çıkardı. Sahile ailecek inen kimi vatandaşlar Altınkum’un en meşhur tepesi olan Ay Tepe’de çekirdek çıtlatarak deniz manzarası karşısında vakit geçirirken, çocuklar ise; parkaları doldurdu. Parklardaki oyuncakların keyfini çıkaran çocuklar doyasıya eğlendi.

Balıkçılar Denize Olta Attı

Sıcak havaların Altınkum’a çektiği balıkçılar ise; güneşli ve durgun havayı fırsat bilerek, oltayı denize salladı. Amatör olta balıkçıları bir yandan oltaya takılan balıkları görünce sevinirken, diğer yandan saatlerce müzik dinleyerek, pazar tatilinin keyfini yaşadı.

Uzun süredir Didim’de etkili olan soğuk ve yağışlı havalar nedeniyle balık tutmak için sahile inmediklerini dile getiren olta balıkçıları, bu hafta güneşin yüzünü göstermesiyle beraber hem boş vakitlerini değerlendirmek hem de temiz havada kafa dinlemek için sahile indiklerini kaydetti.

Didimde Güneşli Hava Sahili DoldurduDidimde Güneşli Hava Sahili Doldurdu


Didimde Güneşli Hava Sahili DoldurduDidimde Güneşli Hava Sahili DoldurduDidimde Güneşli Hava Sahili Doldurdu


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.