Didim’de Pazar Günü Neler Yapılır.

Didim’de Pazar Günü Neler Yapılır,

Pazar günü kalktınız ve ne yapacağız nereye gideriz diye düşünmenize gerek yok. Didim ve çevresinde gezilecek bir çok doğa harikası yerleri var  ve Tarihi bir dokuya sahiptir.

Didim merkeze 25 km mesafede bulunan Bafa gölü etrafında onlarca mekanda güzel, doğal, organik kahvaltınızı yapabilirsiniz. Kahvaltınızı yaparken Bafa Gölünün muhteşem manzarasını seyredin, Balıklara, ördeklere, martılara ekmek atarak onların muhteşem görüntülerini seyrede bilirsiniz. Kahvaltınızı yaptınız vakit henüz erken pazar keyfinize devam etmek için Bafa Gölünün kenarında yer alan Herakleia’nın, Antik Çağ’da Latmos Dağları olarak bilinen Beşparmak Dağları sarp ve ormanlarla kaplı olup Latmos Körfezi’ni çevirmektedir. Doğal güzelliği ile tanınan bu antik şehri gezebilirsiniz. Bodrum Milas yolundan ayrıldıktan sonra Gölyaka köyünü geçerek Kapkırı köyüne ulaşırsınız. Köy içinden geçerken hayvancılıkla uğraşan köy halkının samimi içten selamlaşmalarına şahit olursunuz. Tezek kokuları ile köy havasına alışmaya başlarsınız. Herakleia ya ulaşana kadar dağlardaki taş işçiliğine hayran kalırsınız. Köylü Kadınların yapmış olduğu , el emeği göz nuru, El işlemelerinden almadan olmaz. Göl kenarına konuşlanmış Cafeler, Pansiyonlarda oturabilir veya Herakleia nın büyüleyici tarihi hakkında yerli halktan bilgi alabilir ve gezebilirsiniz.

İşte size güzel bir Pazar planı; Kahvaltı, Sonra Heraklia da güzel bir gezinti. Buraya giderken doğa yürüyüşüne göre giyinmeyi ihmal etmeyin.

İyi Tatilller.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.