Didimde Türküleri Ustalardan Dinleyeceğiz

Didimde Türküleri Ustalardan Dinleyeceğiz

Didimde Türküleri Ustalardan Dinleyeceğiz; Didim Belediyesi desteğiyle ve Didim Türkü Gurubu Selahattin Aydın şefliğinde 16 Şubat 2019 günü Didim Ticaret Odasında bir konsere hazırlandı.
Suma Çuhadar’ın sunuculuğunu yapacağı konser Saat 20’de başlayacak. 29 eserin seslendirileceği konser 2 bölüm halinde hazırlandı. Konserin il bölümü Kızılcaham yöresine ait Meşeler Güvermiş türküsünün ve Bulut Gelir Seher adlı Rumeli türküsüyle başlayacak. 18 eser solistler tarafında seslendirilirken 11 eser koro ile birlikte söylenecek. Konserin ikinci bölümü yine Çubuğum Yok Yol Üstüne Uzatam isimli Rumeli Türküsü ve Aydın yöresinin Emirim Suya Gider adlı türkülerle başlayacak. İlk bölümde 14 eserin seslendirileceği konserin son türküsü de Trabzon yöresine ait Hasta Oldum Derdin türküsüyle son bulacak.
36 koro üyesinin söyleyeceği türkülere Bağlamada Selahattin Aydın, Erdem Gültaş ve Alim Bozkuş, Yaylı Tambur ile Osman Nuri Edalı, Gitarla Ural Altun ve Ritimlerde Firdevs Yeşilyurt ve Evrim Bozkurt eşlik edecek.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.