Didimde Yaz Yağmuru Sürprizi

Didimde Yaz Yağmuru Sürprizi

Didimde Yaz Yağmuru Sürprizi;  Didim’de saat 23.00 sıralarında, gök gürültülü sağanak yağış etkili oldu. Mevsim normalleri üzerindeki sıcaklıkların etkisi altındaki Didim’de, yaz yağmuru sürprizi yaşandı. Yaklaşık 30 dakika süreyle etkili olan sağanak yağışa, hem Didimliler hem de yerli ve yabancı tatilciler hazırlıksız yakalandı. İlçenin caddelerinde kış mevsimini andıran görüntüler yaşanırken, Yalı Caddesi’nde bulunan turistler de büyük şaşkınlık yaşadı. İşletme sahipleri, dükkanlarının önünde biriken yağmur sularını kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı.

30 yıldır Didim’de yaşadığını belirten işletmeci Murat Taştan, “Şu ana kadar ilk defa ağustos ayında Didim’e yağmur yağıyor. Yağmura hazırlıksız yakalanan tatilciler, mekanlara sığınıyorlar. 10 dakika önce Yalı Caddesi tıklım tıklımdı. Ama yağmurla birlikte bir anda boşaldı.” dedi.

Didim’de bulunan tatilciler de ağustos ayında yağan yağmura şaşırdıklarını ve ıslanmamak için mekanlara sığındıklarını söyledi. İlçede yağış, aralıklarla devam etti.


1 Trackback / Pingback

  1. 9 Yıl Aradan Sonra Kar Didim'de Kar Sevinci - didiminfo.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.