Didimde Yöresel Etkinlikler Festivali Yapıldı

Didimde Yöresel Etkinlikler Festivali

Didimde Yöresel Etkinlikler Festivali Yapıldı.

 

Didimde Yöresel Etkinlikler Festivali Yapıldı. Didim Kaymakamlığı ve Didim Belediyesi ilk olarak Didim Erzincanlılar Derneği öncülüğünü alıyor. 3 gün süren “1. Erzincan Tanıtım günleri ”sona erdi. Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Dernek Başkanı Şevket Karakoç ve belediye meclis üyeleri katkatkılarıyla başladı. Festivalin anlam ve önemini anlatıldı sonra protokol ve öncelik Erzincan’a özgü yöresel yemeklerin yapıldığı stantları gezdiler. Son iki kez Erzincanlı yerel sanatçılar meydanda konser verdi. Festivalin akşamlarında, yöresel sanatçılar türküler seslendirirken, alana gelen vatandaşlar halay çekip gönüllerince eğlendi.

Didimde Yöresel Etkinlikler Festivali yapıldı. Didim Erzincanlılar Derneği Başkanı Şevket Karakoç ilkini gerçekleştirdiler. Yöresel etkinliğine belirleyici emek veren ve katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara ve sponsorlara teşekkür etti.

Didimde Yöresel Etkinlikler Festivali yapıldı. Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Erzincanlılarla başladıkları yöresel dernekler festivali etkinliğini başlattıklarını belirterek. Belediye olarak ilçede çevre kültürü ve yöresel derneklere bu konuda daha fazla çalışarak farklı dernekler ile festivalin edeceklerini belirtti.

Didim küçük bir Türkiye’nin 81 ilden vatandaşlar var. Bu da Didime zenginlik katlandı. Bu festival Erzincanlılar derneği ile başladı darısı diğer derneklerin başına.

Didimde Yöresel Etkinlikler Festivali yapıldı. Ayrıca konserde çok güzel ve sürpriz oldu. Karate’de Avrupa üçüncüsü olan Erzincanlı sporcumuz Burcu Özlükan Didim Erzincanlılar derneğine gittiğini açıkladı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.