Diksad’tan İnleyen Nağmeler Konseri

Diksad’tan İnleyen Nağmeler Konseri

Didim Kültür ve Sanat Derneği (DİKSAD) Türk Sanat Müziği Korosu 8 Haziran Cumartesi günü İnleyen Nağmeler Konserini Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde sergileyecek.

Saat 20:30’da başlayacak olan konserin sunuculuğunu Memnune Başar yapacak. Konserde 32 adet Türk Sanat Müziği eseri seslendirilecek.
Konserin şefliğini de Didim Kültür ve Sanat Derneği başkanı da olan Saliha Aygün yapacak.
32 eserin solistler tarafından söyleneceği konserde 4 eser koro tarafından seslendirilirken, konser Nihavend Pesrevi ile başlayacak.
Koronun söyleyeceği bestesi Nurettin Selçuk’a ait olan “Ruhsarına Aybetme Nigah Ettiğimi” adlı eserle devam edecek.
İlk bölümde Uşşak Makamından 6 eser, Muhayyer Kürdi makamından 3 eser, Hüzzam makamından 3 eser ardı ardına solistler tarafından söylenecek.
İkinci bölüm Hicaz makamındaki “Ümitsiz Bir Aşka Düştüm“ şarkısı ile başlayacak. Ve bu bölümde de Kürdili Hicazkar ve Hicaz makamından şarkılar söylenecek.
36 koro elemanın bulunacağı konsere; Udlarda, Ersin Kocabaş ve Hüseyin Sekü, Murat Torunoğlu Kanun’da Konuk Sanatçı ve Kadir Yılmaz, Klarnette İsmail Bergamalı, Kemanda Ahmet Yalvaç, Ayhan Öckoymaz, Yaylı Tamburda Osman Nuri Edalı, Ritimlerde de Menderes Soydemir, Turan Mamay, Leyla Yılmaz Süheyla Deniz eşlik edecek.


İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.