Dilek Yarımadası Karina

Dilek Yarımadası Karina

Dilek Yarımadası Karina

Dilek Yarımadası Karina; #Karina Rum mimarisinin karakteristik özelliklerini taşıyan usta taş işçiliğinin ilk bakışta göze çarptığı, sivil mimari dediğimiz Doğanbey evleri, dükkanları, şapel dediğimiz yapı ve hastanesi ile Arnavut kaldırımı şeklinde döşenmiş dar taş sokakları gibi Türk mimarisinin güzel örneklerini köy bir arada sergiler.

Sadece mimarisi değil 1996 yılında meydana gelen yangından sonra her ne kadar yeşilini kaybetmiş olsa da. Sırtını dayadığı dağın yamacında bugün Şorlak denen şelalesi. İçinden akan Rum halkının Çeşme dediği eskiden içme suyunu da sağladıkları nehri de görülmeye değerdir. Köy yavaş yavaş yeşiline kavuşsa da şelaleden sadece yağış mevsiminde su akmaktadır.

5 km mesafede Dilek yarım adasının son noktası burada bulunan Dilek Yarımadasında doğa ile iç içe unutamayacağınız anılarla Ege Denizinin sunduğu muhteşem lezzetleri tatmak ister misiniz? Size tavsiye edeceğimiz

Karina Balık Restaurant

Karina Balık Restaurant; 100 kişilik kapalı, 200 kişilik açık alan restoranı, özel tekne turları ve 20 kişilik konaklamaya müsait pansiyonu ile hizmetinizde. 10 yılı aşkın süredir hizmet vermekte olan restoran Söke Merkezden sadece 30 km uzaklıktadır. Yol boyunca size eşlik edecek doğal güzellik ve yaban hayatı bu kısa yolculuğu hoş bir anı olarak size her zaman hatırlatacaktır.


1 Trackback / Pingback

  1. Didim'de Cumartesi Geceleri - didiminfo.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.