Ege Sahillerinde Bayram Yoğunluğu

Ege Sahillerinde Bayram Yoğunluğu.

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Aydın’ın turistik ilçelerindeki sahillerde yoğunluk yaşanıyor. Hava sıcaklığının 38, deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece ölçüldüğü kentte tatilciler serinlemek için sahillere akın etti. Çok sayıda yabancı turist de plajları doldurdu.

Didim ilçesinin “Altınkum Plajı” unvanına sahip Altınkum Mahallesi, Çamlık Mahallesi yerli ve yabancı turistlerle doldu. Halk plajında güneşin ve denizin keyfini çıkaran tatilciler serinlemek için sık sık denize girerken, kimileri de günübirlik tur tekneleriyle cennet koy,
akvaryum koy, akademi koy, dalyanaki koy, doğal koy olarak adlandırılan koylarında gezintiye çıkıyor. Tur tekneleri gezdikten sonra akşam 16:30 sularında Altınkum’a geri dönüyor.

Mavişehir de ki Tavşan Adası mevkii de ki Orman kampı da tatilcilerin tercih yeri oluyor. Orman kampında kimileri karavanları ile kimileri çadırlarını kurarak hem piknik yapıyor, hem denize giriyorlar hem de kamp hayatının tadını çıkarıyorlar.

Didim ilçesinde de bayram tatilinin ilk gününden itibaren sahiller doldu. Oteller, Pansiyonlar, Günlük Kiralık Daireler tamamen doldu. Didim’e geleceklere tavsiyemiz reervasyon yapmadan gelmeyin.

Tatil için Bodrum’u tercih edenler Mavişehir, Yalıköy, Yeşilkent, Akbük, Fevzipaşa plajlarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkardı. İlçede sahil kesiminde hareketlilik yaşanırken, sıcak hava nedeniyle cadde ve sokaklarda ise sakinlik gözlendi.

Bayram tatilinin ilk gününde İstanbul, İzmir, Ankara ve çevre illerde araçlarıyla gelen tatilciler, yollarda yoğunluğa neden oldu. Tatilciler, araç kuyruğu nedeniyle Didim’e girmek için uzun süre beklemek zorunda kaldı. Didim şehir merkezin de de trafik yoğunluğu gözlendi.

Marketler, Lokantalar, alış veriş  yerleri doldu. Büyük marketlerde bile ürün bulmakta zorlanmaya başlandı. İstediği ürünü bulmak isteyenler birkaç zincir market dolaşmak zorunda kalıyor. Restaurant ve lokantalarda boş masa bulunmuyor. akşamları Eglence mekanları dolup taşıyor.

Emniyet güçleri ve görevliler denetimlerini sürdürüyor. Vatandaşların huzur içinde tatillerini geçirmeleri için özveride bulunurken denetimler sırasında vatandaşların bayramını kutluyorlar.

Didim Altınkum’da Bayram Tatilinden Görüntüler.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.