Didim Ege Evi Hizmette

Didim Ege Evi Hizmette

Didim Belediyesi Heykel Seramik Atölyesi heykel traşı Olgaç Demirkol tarafından Didim Belediye garajında bulunan hurda karavana baştan sona yenilendi. Restorasyonu yapılan araç belediye hizmetine sunulurken, belediye tarafından ücretsiz içecek ikramlarının yapılacağı ‘ücretsiz ikram aracı’ hizmete koyuldu.
Yeniden dönüştürülen karavanda Didim Belediyesi tarafından Tıbbı Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Fidanlığında yetiştirilen bitki yağları, sabunlar ve hediyelik eşyaların satılacağını söyleyen Belediye başkanı Deniz Atabay aracı basına tanıttı.
“Üretken Belediyecilikte Attığımız  Adımlardan  Biri”
Yeniden restore edilen aracın üretken belediyecilik anlayışlarının bir parçası olduğunu söyleyen Deniz Atabay “ Belediye garajında hurda halde bırakılan aracımız, heykel tıraşçımız Olgaç beyin çalışmaları sonucunda modern bir hale geldi. İçerisinde şuan belediye seramızda ürettiğimiz ürünler yer alıyor. Araçta serada elde edilen tıbbi aromatik yağlar, zeytin yağları ve sabunlar bulunuyor. İlerleyen süreçte heykel atölyesinde üretilen ürünler de satışa sunulacak. Güzel bir çalışma oldu üretken belediyecilikte attığımız adımlardan biri bu” diyerek araçta satılan ürünlerin oluşturulacak internet sitesi üzerinden bütün Türkiye’ye ulaştırılacağını ifade etti.
“ÜCRETSİZ SICAK VE SOĞUK İÇECEKLER İKRAM EDİLECEK”
Sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında hizmete sunulan diğer bir araç olan ‘ücretsiz ikram aracı’ ile halka ücretsiz sıcak ve soğuk içecekler ikram edileceğini ifade eden Atabay çorba ikramlarının da olacağını kaydederek, aracın sadece kent merkezinde değil mahallelerde de hizmet vereceğini belirtti.


İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.