Fotoğraf Maratonunda Didim’den İki Resim Sergilenmeye Değer Bulundu

Fotoğraf Maratonunda Didim’den İki Resim Sergilenmeye Değer Bulundu

Aydın Valiliği tarafından, Heredot’un “En güzel gökyüzünün altındaki en güzel yer yüzü” olarak anlattığı Aydın’ın doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültürünü de yurt içi ve yurt dışında tanıtmak.

Türkiye’nin birçok bölgesinden gelecek olan fotoğraf dostlarına Aydın halkını ve misafirperverliğini tanıtmak. Kurulan dostluğu fotoğraf ve insanlar aracılığı ile kalıcı olarak başka memleketlere taşımak. Fotoğraf maratonuna katılan fotoğraf sanatçılarının Aydın’da çektikleri, bugüne tanıklık eden fotoğraflar sayesinde kent fotoğraf arşivini zenginleştirmek.

Bu arşiv sayesinde günümüzü yarınlara taşımak ve ilimizin tanıtımında bu görselleri kullanmak amacıyla düzenlenen fotoğraf maratonu tamamlandı. 2 gün süren fotoğraf Maratonu için Didim’e 15’er kişilik iki ayrı grup farklı günlerde gelerek çeşitli yerlerden fotoğrafla Didim’i de ölümsüzleştirdiler.
Aydın ve Nazilli Fotograf Sanat Derneği üyelerinin de yoğun katılım gösterdiği Maratona çeşitli illerden katılımcılar da Didim’e geldiler.


Türkiye’nin her tarafından gelen 195 fotoğraf severlerin katıldığı maratonda, Fatma Demir, Havva Alfahad ve Mehmet Aslan “başarı ödülü”, Esmaeil Shahsavan, Özgür Köksal ve Havva Alfahad “mansiyon ödülü” Oğuz İpçi ise “Ara Güler özel ödülü” alırken, 40 katılımcıya da “sergileme ödülü” verildi.
Didim Apollon tapınağı ve Milet antik Kentinde çekilen fotoğrafların Kocaeli’den maratona katılan Arzu İbranoğlu, İzmir’den Hasan Hüseyin’in fotoğrafları sergileme ödülü aldı.

 


İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.