Korona Virüste İkinci Normalleşme Süreci Başladı

Korona Virüste İkinci Normalleşme Süreci Başladı

Korona Virüste İkinci Normalleşme Süreci Başladı. 01.03.2021 tarihinde beklenen normalleşme süreci Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamaları illerin durumuna göre kademeli olarak kalkıyor. Cumhurbaşkanlığı 1 Mart 2021’de, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalara göre; kafe, restoran ve kıraathaneler, pastaneler çok yüksek riskli iller dışında sabah 07:00 ile 19:00 arasında yüzde elli kapasite ile açılacak. Ülke genelinde okul öncesi ile ilkokul 8. ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor. Yeni düzenlemelere göre hafta sonu kısıtlamaları ile akşam sokağa çıkma kısıtlamaları nasıl olacak?

Sokağa çıkma yasakları sürecek mi?

Sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalktı. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir süre daha pazar günleri devam edecek. Örneğin İstanbul haritada turuncu renkli yüksek riskli bölge, bunun için pazar günü sokağa çıkma yasağı devam edecek. Ülkenin tamamında akşam 21:00 ile sabah 05:00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulaması devam edecek. Sokağa çıkma yasaklarında seyahat edecekler ise biletlerini göstermeleri halinde seyahat edebilecek.

Çok yüksek riskli iller: Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon.

Yüksek riskli iller: Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde Tekirdağ, Yalova, Zonguldak.

Orta riskli iller: Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat.

Düşük riskli iller: Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van.

AYDIN İLİMİZDE NORMALLEŞME ÇİZELGESİ

 

TÜRKİYE GENELİ NORMALLEŞME SÜRECİ ÇİZELGESİ

Türkiye geneli normalleşme, aydın ili normalleşme, korona virüs normalleşme,


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.