Pir Sultan Grubunu Dinlemeye Gelenler Salona Sığmadı

Pir Sultan Grubunu Dinlemeye Gelenler Salona Sığmadı

Didim Cemevi Pir sultan Abdal Grubu 9 Nisan Salı günü Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde konser verdi. 3 aylık çalışmanın ardından sahne alan grup katılımın yoğun olduğu bir konser gerçekleştirdi.

Repertuvar seçimi ve provalarını Didim Cemevin de yapan grubun şefliğini Engin Ağrı üstlendi. İki bölüm olarak hazırlanan konser de Didimliler türkü dolu bir gece yaşadı.

Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan konsere katılanlara teşekkür konuşması yaptı. İlhan ”Didim Cemevinin geleneksel olarak hazırladığı konserlerinden birinde bugün Pir Sultan grubuyla yine hep birlikteyiz. Pir Sultan grubu her zaman demokrasi mücadelesi veren, sazlarıyla, sözleriyle her zaman destek oldular.

Grupta bulunan bütün arkadaşlarımız bıkmadan, usanmadan her gün çalıştılar. Hepsine teşekkür ediyorum, emeklerine sağlık. “ şeklinde konuşarak, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı olarak yola devam Ahmet Deniz Atabay’a ve meclis üyelerine de başarılar dileyerek her zaman yanlarında olacaklarını belirttiler. İlhan’ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay konuştu. Atabay “Hepimizin keyif alarak dinleyeceği Pir Sultan Abdal grubunun konserine hoşgeldiniz.

Seçim sürecinde ki mücadelemizde sazlarıyla, sözleriyle destek veren ekibe içtenlikle çok teşekkür ediyorum. Didim’de yaşayan insanlar olarak demokrasi mücadelesini çok iyi veriyoruz.

Demokrasi bileşenleri olarak seçim dönemlerinde bir araya gelecek güç yaratıyoruz. Didim halkını gerektiği şekilde yönetecek olan en demokratik yönetimi iktidara getiriyoruz. Bütün Türkiye’de kimseyi örselemedik, ayırmadık, ayrıştırmadık ama artık İstanbul’da ki mazbatamızı verin artık. Demokrasiyi daha fazla incitmeyin. Size az gelebilir ama demokrasi kazanacaksa 1 oy bile olsa mazbatamızı istiyoruz. “ şeklinde konuştu.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.