Potanın Küçük Sultanları

Potanın Küçük Sultanları

Didim Bas­ket­bol Spor Ku­lü­bü U12 Kız ta­kı­mı, Salı günü Didim Kapalı spor salonunda Saat 19.45‘de başlayan karşılaşmada. Söke Basket’e 39-27 yenilmesine rağmen U12 kızlar katagorisinde gru­bunda 3. oldu.
Didim Bas­ket­bol spor ku­lü­bü yö­ne­ti­ci­si Ahmet Si­pa­hi­oğ­lu “Kızlarımızla önümüzdeki yılda çok daha iyi çalışıp daha iyi sonuçlar alacağız. Bu katıldığımız ilk yılımızda kızlarımız için çok iyi bir tecrübe kazandılar. Önü­müz­de­ki yıl­lar­da, gerek erkek, ge­rek­se bayan ta­kım­la­rı­mız­la daha ba­şa­rı­lı bir yıl geçireceğimize eminim. Takımızdaki çocuklarımızın ailelerinede çok teşekkür ederim. Çocuklarımızın başarılı olmalarındaki en büyük sebeplerden birisi de velilerimizin bizlere desteğindendir. Önümüzdeki yıl hep birlikde çok güzel şeylere birlikte imza atacağız.” dedi.
Türkiye Basketbol Federasyonu, Aydın İl Temsilcisi Ömer Görür ile yaptığımız görüşmede. Ömer Görür “Bu sene yerel liglere bağlı olan Türkiye Basketbol Federasyonuna bağlı olan U12 katagorisinde bulunan 2007-2008 doğumlular dan kızlar kadagorisinde 4 takımın katılımıyla gerçekleşen bir turnuva. Turnuvamız şenlik şeklinde geçiyor, Didim ilk defa katıldı ve 3. oldu. Didim’de Ahmet Sipahioğlu bu işin öncülerinden, Didim’de ilk defa gerçekleşen U12 bayanlar turnuvasına yer almak büyük bir başlangıçtir. İhşallah bunun arkası gelecek, bu seneki amacımız, 2018-2019 yılında kızlarda U16-U18’lerde yarı finalleri Aydında gerçekleşti. Amacımız bayanları biraz da salona kazandırmak, salona çekmek. Nazilli bayan takımımız var, Yıllarca İsabeyli bu işin öncülerindendi, imkansızlıklar, sponsor sorunların oldu. Bu sene ihşallah bu işi Didim gerçekleştireceğine inanıyorum. İhşallah Didim Halkı ve aileler öncü olurlarda bayanları salona çekeriz “ dedi.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.