Didim’de Bilim Şenliği Düzenlendi

Didim’de Bilim Şenliği Düzenlendi

2 Mayıs Perşembe günü Kent Meydanında ‘Bilim Şenliği’ düzenlendi. Şenliğe, Didim’de bulunan okullar bütün okullar en az 1 projeyle katılım sağladı. Açılış öncesi, ilkokul öğrencilerin hazırladığı gösteriler de büyük bir ilgiyle izlendi.

Bilim şenliğine; Didim kaymakamı Mehmet Türköz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Şerif Erul, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, belediye meclis üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
Açılış Protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Protokol üyeleri açılıştan sonra öğrencilerin hazırladığı projeleri tek tek ilgi gösterirken, bilim adına, teknoloji adına güzel projeler yaptıklarını ifade ederek bütün öğrencilere başarılar diledi.
Projenin ana fikrini ortaya atan; İlknur Kamacı, Hülya Übey, Gül Şimşek, Suna Günindi ise öğrencilerle gurur duyduklarını ve Didim’in bilimle anılması sağlayacaklarını aktardılar.
“Çocuklarımızın bilimle uğraşması onlar için çok verimli oluyor. Çocuklarımızın için 4 kişilik komisyon ekibimizle bu işi başlattık. İlçe milli eğitim müdürümüz ve İlçe Kaymakamımız da bizlere destek verdi. Burada ki şenliğe Didim’de yer alan bütün okullar katıldı. Bütün okullarımızda en az 1 projeyle katkı sağladı. Bu yıl ilk defa düzenlediğimiz etkinlik başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Bundan sonra ki yıllarda da Bilim şenliği yapmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştular.
Belediyeden İkram Aracı
Gerçekleşen şenlikte Didim Belediyesi İkram Aracı da çocuklara etkinlik boyunca meyve suyu ve çay ikramı yaptı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.