Didimde Hediyelik Eşya Evi Yoğun İlgi Görüyor

Didimde Hediyelik Eşya Evi Yoğun İlgi Görüyor

Didimde Hediyelik Eşya Evi Yoğun İlgi Görüyor; Didim Belediyesi tarafından, serada üretilen aromatik bitkilerin sergilendiği “Hediyelik eşya satış evi” yoğun ilgi görüyor.

Didim Belediye garajında hurda halinde bulunan araç, belediye seramik ve heykel atölyesinde yeniden tasarlanıp boyanarak ‘Hediyelik Eşya Satış Evi’ne dönüştürüldü. Atölyede heykeltıraş Olgaç Demirkol tarafından yeniden restore edilen araç, Didim Belediyesi’ne ait Koca bahçe mevki sinde bulunan Tıbbi Aromatik ve Süs Bitkileri Üretim Fidanlığında yetiştirilen aromatik bitkilerle donatılarak, gittiği yerlerde ilgi çekmeyi başarıyor.

Üretken belediyecilik hizmeti kapsamında hizmete konulan araç, traktör yardımıyla istenilen yerlere götürülerek içindeki ürünlerin tanıtımı yapılıyor. Yaz boyunca yoğun kalabalık kitlelerinin bulunduğu Altınkum’da ürünlerin sergilendiği “Hediyelik Eşya Evi” havaların soğumasıyla beraber, sezon şartlarına bağlı olarak,Altınkum’da nüfusun azalması sonucu, yine ilçenin en hareketli olduğu yerlerden biri olan Merkez Camii önünde park edilerek, görücülerini ağırlarken, araçta migren, sinüzit, romatizma gibi hastalıklara iyi geldiği öne sürülen lavanta, kekik, biberiye, nane ve kantaron gibi bitkilerden üretilen bitkisel yağlar ile zeytinyağlı sabunlar ve Ege Bölgesi’nde ekilmeden kendiliğinden yetişen Delice ağaçlarından elde edilen zeytinyağları satılıyor.

Hediyelik Eşya Evi’nde aromatik bitkilerin yanı sıra, ilerleyen zamanlarda Didim Belediyesi tarafından geçmiş dönemlerde hayata geçirilerek, faaliyetlerini sürdüren heykel ve seramik Atölyesi’nde üretilen ürünlerin de satışa sunulacağı bilgisine ulaşıldı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.