Hafta Sonu Kaçamağı Bafa Gölü

Bafa Gölü, arkeolojik ve geleneksel değerlerin bir arada yaşanıldığı bir coğrafyaya sahip. Geçmişi 2000 yıl öncesine kadar uzanan Bafa Yöresi, antik felsefenin öncülerinden ünlü filozof Heraklit’in memleketi olarak biliniyor.

Aydın ve Muğla il topraklarında yer alan Bafa Gölü,  Antik Dönemden itibaren Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlar ile dolarak, Latmos körfezinin denizle bağlantısını kesilmiş ve Ortaçağ sonlarına doğru bir iç göle dönüşmüştür

Bafa Gölü neler yapılır

Turizm açısından bu tarih ve doğa harikası bölgede, foto-safariBinlerce yıllık antik Herakleia kentinin üzerine kurulmuş olan Kapkırı Köyü’nden tekneyle Bafa Gölü’nde bir gezintiye çıkarak, göl üzerindeki 5 ada gezilebilir. Bafa Gölü’nün batı kıyılarında bir balıkçı köyü olan Serçin köyünde, göl kıyasından başlayarak yürüyerek Serçin Kışlası’na ulaşıp, otantik köy gezileri yapılabilir. Dileyen büyük ve zorlu yürüyüş Latmos Dağı zirvesine (1375 metre) 2 gece 3 gün süren trekking turlarına katılabilirler. Bunlar çok zamanımı alır, Dinlenerek bir gün geçirmek istiyorum derseniz şunları yapa bilirsiniz;  Heraklıda ve Bafa Gölü kıyısında hizmet vermekte restaurant larda hafta sonu  sabah kahvaltınızı yapabilir veya öğleden sonra Balık keyfini yaşayabilirsiniz Gün doğumlarında ve gün batımlarında Bafa Gölü manzarası izlenmeli. Bu muhteşem manzara anlatılmaz yaşanır.


İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.