Didimde Bayram Yoğunluğu

Didimde Bayram Yoğunluğu

Tatilciler akın akın Didime geliyor; Bu bayram Bodrum,Kuşadası, Çeşme sahillerinin de yoğun olduğu gibi Aydın’ın turizmdeki cennet köşelerinden Didim, uzun sahili, iklimi, antik kentleri, koyları ve canlı sosyal yaşamıyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Bu yıl daha hareketli bir dönem bekleyen Didimli turizmcinin yüzü, Kurban Bayramı ile oluşan yoğunluktan dolayı güldü.

 

Kurban bayramı tatilini geçirmek üzere Didim’e gelen ziyaretçiler, turistik ilçeyi hareketlendirdi. Bayram tatilinde Didim’deki oteller dolarken, esnafın ve otelcilerin yüzü bayram tatilini fırsat bilen yerli turistle güldü. Hava sıcaklığının 35-40, deniz suyu sıcaklığının 25 derece ölçüldüğü ilçede, Altınkum Plajını dolduran tatilciler, denize girerek serinliyor.

         

Arefe gününde başlayan yoğunluk, bayramın birinci ve ikinci gününde de kendini hissettirdi. Turistik çarşılar ile sahil bandında yerli ve yabancı tatilciler yürümekte bile güçlük çekti. Gündüz plajlara akın eden tatilciler, akşam saatlerinde de eğlence merkezlerine gidip eğlenme fırsatı buldu.”

Tatilini Didim ilçesinde geçirenlerin bir kısmı Altınkum sahilini tercih ederken, bir kısmı da Tekne turuna çıkarak koyları gezdi.Didim’deki Gezi Tekneleri Kooperatifi Başkanı Ayfer Kamacı, tekne turlarındaki hareketlilikten memnun olduklarını dile getirerek, bayramdan sonra da aynı yoğunluğu beklediklerini kaydetti.

 

     

Didimde su sporlarıda yoğun ilgi görüyor


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.