9 Yıl Aradan Sonra Kar Didim’de Kar Sevinci

9 Yıl Aradan Sonra Kar, Didim’de Kar Sevinci

 

9 Yıl Aradan Sonra Kar yağışı. Didim’de Kar Sevinci. Yurt genelinde etkili olan sağanak kar yağış ve yağmur, Aydın’ın turistik ilçesi Didim’de de etkili oldu. İlçede en son kar yağışı 2012 yılında olurken 9 yıl aradan sonra Didim’liler kısa süreli de olsa kar sevincini yaşadı.

Ege bölgesinde etkili olana sağanak kar ile birlikte hava sıcaklıkları düşerken, Aydının turistik ilçesi Didim’de sağanak yağışlarla beraber kar da yağdı. Yağmurla birlikte yağan kar yağışı Didimlileri şaşkına uğrattı. İlçede en son 2012 yılında kar yağışı olurken, 9 yıl aradan sonra Didim’e kısa süreli de olsa kar yağışı etkili oldu.

Kar sebebiyle Didim’deki cadde ve sokaklar beyaz büründü; araçların üzeri ve çatılar beyaz örtü kapladı. Kar yağışına en çok çocuklar sevinirken, kar yağışının etkisinin yitirmesinin ardından çocuklar kar topu oynayarak kar yağışının tadını çıkardılar. Çocuklar kar topu ile kar yağışının tadını çıkarırken büyükler sahil kenarlarında ve sokaklarda karda yürümenin ve kar yağışını seyrederek çocukluklarını yad ettiler. Kar yağışının ardından oluşan gök kuşağı muhteşem bir görüntü verdi. Didim halkı bu muhteşem manzara ve kar yağışını anılarına kaydettiler.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.